Kalender 2018

20.05. "2200 Børn & Musik", Krakas Plads, kl. 13

03.06. Helligåndskirken, Århus, kl 14

09.06. Kvartershuset, Kongens Enghave, Kbh, kl. 11.30

25.07. Ringsted, kl 11

09.08. Esbjerg Bypark, kl. 10

09.08 Ribe, ved Domkirken, kl. 15 

02.09 Hobro , kl. 15

24.10 Ålborg, Musik i Nord, kl.10 

27.10 20 års jubilæumskoncert, Gyngen i Århus kl. 11

25.11 Julekoncert, Leica Geosystem,privat arr.,Odense 

02.12 Julekoncert,TopDanmark privat arr., Århus

09.12 Julekoncert, Schneider Electric,privat arr.,Kolding 

 

2019

10.03.19, Esbjerg Foreningen LEV privat arr  kl 10

 

Kalender 2017

11.01 Slagelse Musikhus, kl. 9.30

 07.02  Hadsten, Aktivitetscenter, kl. 16

11.03 Varde bibliotek, kl 11 

29.06 Skagens Festival, Kultur- og Fritidscenter, kl 10

12.07 Holbæk, Murerpladsen kl. 11 

22.07 Samsø Festival, Rullen kl. 14.25 

03.08 Frederikssund Festival  

25.08 Samsø Skole SFO, kl 16.30

26.08 Gustavsminde Børnefestival,  Assens, kl 14

26.11 TopDanmark, Århus, privat arr. 

03.12 Kolding,Schneider Electric IT, privat arr.

09.12 Ålborg,VIVA bolig ,privat arrangement 

16.12 Køge, Mødrehjælpenprivat arr  

 

 

Kalender 2016

27.02 Sønderborg bibliotek, kl.11 

30.06 Skagen Festival, kl. 10.

19.08 Lidenlund Søfestival,Lemvig, kl. 10 

27.08 Assens, Gustavsminde, kl. 12.30

18.09 Tousgårdsladen, Brabrand 

27.10 "De små synger sammen dag" Birkerød Idrætscenter, kl. 10 

27.11 Hotel Sabro Kro, TopDanmark, privat arr.

03.12 Sønderborg bibliotek, kl. 11

04.12 Kolding,Schneider Electric IT, privat arr. 

10.12. Ålborg, Viva Bolig - privat arr.

18.12 DOKK 1, Århus, kl. 11

 

Kalender 2015

05.02 Halgård Skole, Skolefest, Privat arr.

01.03 Esbjerg, Eat&Play kl. 14

09.06 Sølund for børn, Skanderborg, kl. 10.15

02.07 Samsø børnekultur festival

24.07 Holbæk,Ahlgade kl. 11 

15.08 Ikast børnefestival, kl. 12 

 26.08 Grindsted  Festuge, kl 9.30 og 11.00

12.09 Korsør,CDG forening, privat arr.

03.10 Beboerhuset Tousgårdladen, Brabrand, kl. 14 

24.10 Ribe Vandrehjem, kl. 19.30

08.11 Frøstrup Gl. Kro, kl. 14.00 

28.11 Hinnerup Bibliotek, kl. 11 

06.12: Kolding, Privat arr. 

12.12 Ålborg, privat arr. 

 

Kalender 2014

24.05. Nørrebro,"2200 børn og musik",Krakas Plads,kl 14.45

20.06 Godsbanen, Århus, kl. 10, GRATIS koncert for alle

10.07 Kaløvig Center, Rønde, privat arr. 

22.07 Nyborg, Den grønne,Gasværksvej, kl.10.30

01.08 Esbjerg, Torvet, kl 14.00 

16.08 Hvidovre, Bredalsparken, kl 15 

31.08 Frederikssund, Sillbroen, kl. 12  

05.09 Solbjerg Dagtilbud, kl. 15 

13.09 Korsør Produktionshøjskole, kl 12 og 14 

29.10 Skanderborg, Kulturhuset 

29.11 Flensborg, Dansk centralbibliotek kl. 12

30.11 Kolding, privat arr. 

07.12 Hindsgavl Slot, Middelfart

13.12 Ålborg, privat arr.

 

 

 

Kalender 2013

17.01 Slagelse Musikhus, kl.10

11.07 Esbjerg Bypark, kl. 10.30

11.07 Ribe, Torvet ved Domkirken, kl.16

24.07 Malmø, Folkets Park, kl. 13 

01.08 Frederikssund Festival, kl. 13

29.08 Skejby Sygehus, afd. A4, kl.15.30

14.09 CDG foreningen Sankt Helene Centret, Tisvildeleje

24.09 Skæring, Dagtilbudet, HII hallen

01.12 Kolding,Schneider Electric IT, kl 14 

 

 

Kalender 2012

18.02 Idrætshallen, Moltkestrasse i Flensburg kl. 17

23.06 Hindemosen DDS,Odense, kl. 19.30

29.06 Nordenskov byfest, kl.17.30

01.08 Murerpladsen i Holbæk kl. 11

29.08 Grindsted Torv, kl. 9.30 og kl.11 

02.09 Hammel Hestemarked, kl.14-15

05.09 Esbjerg N - Møllehusene, kl. 16-18 

08.09 CDG foreningen,Sct Helene centret, Tisvildeleje

24.10 Spil Dansk, Skejby Sygehus,børneafd. kl. 13

25.10 Spil Dansk dagen, Slagelse Musikhus, kl.10.30

27.10 Holstebro, - Trivselshuset kl.15

01.12 Flensburg 

02.12 Schneider Electric IT, Kolding

28.12  Implast, Bjerringbro

 

Kalender 2011

30.1. DGI huset, Århus kl. 10.30

17.4. Egtved Hallen kl. 15

29.5. Slesvig kl. 13.45

25.6. På havnen i Hobro for DGI kl. 12

1.9. Børnehaven Elmegården, Hinnerup kl. 15

16.9. I Thisted Musikteater kl. 18

25.9. Langeskov Kræmmermarked kl. 11

26.10. Hammel bibliotek, Multihallen                               for byens børnehaver kl. 10 og 11.30

27.10. Spil-dansk-dagen, Hinnerup bibliotek                  "Børnehaven rocker" - kl. 9.30 og 11.00 for byens børnehaver                             og SFO koncert kl. 13

6.11. Ro's torv, Roskilde kl. 12

25.11. Bytorvet, Albertslund kl. 16.15

17.12. Lemvig kirke kl. 11 og 13

Kalender 2010

17.03 Ann solo i Holbæk

23.05 Smilla's dåb i Besser kirke

11.06 Herning

23.06 Nottfeld, Suderbrarup, Tyskland

30.06 Ann solo Brundby Hotel, kl.14

07.07 Ann solo Brundby Hotel, kl.14

14.07 Ann solo Brundby Hotel, kl.14

21.07 Ann solo Brundby Hotel, kl.14

28.07 Ann solo Brundby Hotel, kl.14

04.08 Ann solo Brundby Hotel, kl.14

05.08 Skanderborg festival, kl,12.30

26.08 Mårslet SFO, kl 15

02.09 Grindsted,Nørretorv, kl 10.30

03.09 Børnehaven Spiren, Solbjerg

04.09 Sct. Knudsborg, Bro, Fyn

15.09 Ann & SpørgeJørgen i Folkets hus, Struer kl.10

15.09 Ann & SpørgeJørgen i Midtpunktet, Thyholm kl.13

20.-21.09: Ann & SpørgeJørgen på BØRNholm, Bornholm

19.10 Ann på Holbæk Vandrehjem, kl. 11

20.10 Ann & SpørgeJørgen på Holbæk Vandrehjem, kl. 16

21.10 Ann & SpørgeJørgen på Maribo bibliotek, kl.11

28.10  Spil-dansk-dagen

   Vuggestuen Ved Æbletræet, Åbyhøj, kl.9.30

   Børnehaven Ryhaven, Århus V, kl.11.00

02.12 Tommerup, Fyn

04.-05.12 TopDanmark, Ballerup

12.12 Torvet i Skagen, kl. 11-13

2009

28.02 RO's Torv, Roskilde, kl. 11

25.04 Ann solo, Tranebjerg kl.14

30.-31.05 Privat arrangement

19.06 Nr. Nissum, kl.15

20.06 Markedspladsen, Ans, kl.15

29.06 Ann solo, Brundby Rockhotel, kl.15.30

02.07 Folkeparken, Roskilde, kl. 10

06.07 Ann solo, Brundby Rockhotel, kl. 15.30

13.07 Ann solo, Brundby Rockhotel, kl. 15.30

14.07 Nyborg Bibliotek, kl. 10.30

17.07 Ann solo, Sæby

20.07 Ann solo, Brundby Rockhotel, kl.15.30

25.07 Vorbasse Marked, kl.10.30 og 12.30

27.07 Ann solo, Brundby Rockhotel, kl. 15.30

30.07 Frederikssund Festivalen, kl. 13

01.08 Auning IF, kl. 13

02.08 Privat arrangement

03.08 Ann solo, Brundby Rockhotel, kl.15.30

05.08 Murerpladsen, Holbæk, kl. 11

08.08 Blusen, Skanderborg festival, kl.14.45 

25.08 Privat arrangement

30.08 Århus, Brobjergskolens gård, kl. 14

04.09 Solbjerg, Børnehaven Spiren

06.09 Hammel Hestemarked, kl. 14

19.09 Samsø Højskole, kl. 12.30

10.10 Morsø Folkebibliotek, kl 11.15

14.10 Fregatten Jylland, Ebeltoft: Aflyst!!

17.10 Ann & Aben, Nakskov bibliotek, kl.11

18.10 Ann & Aben, Slagelse

21.10 Ann & Aben, Kulturhus Brønden, Brøndby, kl. 16

08.11 Silkeborg GF, Nørrevangsskolen, kl. 15.15

25.11 Nørrelandsskolen, Holstebro, kl. 10.00 

25.11 Vestjydsk Fritidscenter, Ulfborg, kl. 14.00

26.11 Vinderup Realskole, Vinderup, kl.11.30

12.-13.12 Topdanmark, Ballerup, lukket arr.

2008

31/1 Hørning, Højbo SFO

8/3 Randers, Hobrovejens Skole,DUI, Leg & Virke

30/3 Brædstrup Hallen

19/4 Slagelse, Vestsjællandscentret, kl.12 og 13.30

23/4 Odder, Rathlouskolen,

10/5 Ebeltoft, Fregatten Jylland,

20/6 Valby

21/6 Hinnerup, Børnehaven Nørreskoven

3/7 Skive, Anlægget kl. 16

4/7 Tunø Festival, kl 19.30

17/7 Skagen, kl. 10.30

22/7 Sæby, FDF, KFUM & K lejr,

24/7 Esbjerg, Byparken kl. 10.30

30/7 Holbæk, Murerpladsen kl.11

6/9  Skanderborg, Adelgade kl. 12.30

13/9 Brenderup, Sct. Knudsborg, Bro, kl. 16.30

15/9 Ann & Aben på Bodilskær Skole, Bornholm kl. 10

15/9 Ann & Aben i Sølvfisken Bhv, Bornholm kl. 14

16/9 Ann & Aben i Søstjernen, Bornholm kl. 10

16/9 Ann & Aben på Rønne Bibliotek, Bornholm kl. 14

01/10 Nordsjællands Grundskole, Hørsholm kl. 8.15

22/10 Valhøj skole, Rødovre , kl.9 og kl.10

25/10 Esbjerg

30/11 Odder, TopDanmark, Odder Park Hotel,

13-14/12 Ballerup, TopDanmark,